čo nás odlišuje

 

Bezpečnosť a odolnosť proti vlámaniu

Strešné okná musia zaistiť bezpečnosť používania a zabezpečiť pred jednoduchým vstupom do miestnosti zvonku. Špeciálny systém vystuženia konštrukcie okna topSafe výrazne zvyšuje odolnosť strešných okien proti vlámaniu a chráni aj pred otvorením pri prípadnom našliapnutí na krídlo.

 

 

Automatická ventilácia

  Vzhľadom na tesnosť okien a dverí, ktoré sú používané v súčasnom stavebníctve, sa môžu prejaviť problémy s ventiláciou, čo môže zapríčiniť kondenzáciu vodnej pary v miestnostiach.  Aby sa obmedzili tieto javy, v oknách FAKRO sa používajú ventilačné mriežky rôzneho typu. 

Vzhľadom na tesnosť okien a dverí, ktoré sú používané v súčasnom stavebníctve, sa môžu prejaviť problémy s ventiláciou, čo môže zapríčiniť kondenzáciu vodnej pary v miestnostiach.  Aby sa obmedzili tieto javy, v oknách FAKRO sa používajú ventilačné mriežky rôzneho typu. Automatická ventilačná mriežka V40P s účinnosťou do 52 m3/h (hodnota bez filtra v profile, s filtrom do 40 m3/h pri rozdiele tlakov 10 Pa, v závislosti od šírky okna) automatickou reguláciou veľkosti toku kanálika zabezpečuje optimálne množstvo vzduchu v miestnosti, zabezpečuje zdravú mikroklímu v podkroví a úsporu tepelnej energie.

Automatická mriežka V40P* zaručuje úsporu energií a zaisťuje pri zatvorenej i otvorenej mriežke vodotesnosť 600 Pa. Ventilačné mriežky iných okien zaručujú pri otvorenej mriežke vodotesnosť do 250 Pa. 

Viac prirodzeného svetla

Konštrukcia strešných okien FAKRO zabezpečuje viac svetla a možnosť lepšieho presvetlenia interiéru. Vďaka umiestneniu ventilačnej mriežky v hornej časti rámu okná FAKRO majú do 6% väčšiu plochu zasklenia v porovnaní s konkurenčnými výrobkami rovnakých rozmerov.

 

Konštrukcia strešných okien FAKRO zabezpečuje viac svetla a možnosť lepšieho presvetlenia interiéru. Vďaka umiestneniu ventilačnej mriežky v hornej časti rámu okná FAKRO majú do 6% väčšiu plochu zasklenia v porovnaní s konkurenčnými výrobkami rovnakých rozmerov.

 Strešné okná s veľkou výškou dostupné v ponuke FAKRO zaisťujú výborné presvetlenie miestnosti a ľahký očný kontakt s okolím. Zaisťuje aj rovnomerné rozloženie svetla v miestnosti.

 

Vysoká energetická úspornosť

Vyhrievanie nemusí stáť veľa.

V zime umožňujú energeticky úsporné strešné okná ušetriť tepelnú energiu. Strešné okná - to nie je len svetlo, ale aj pasívny zisk tepla v zime a jeho udržanie vnútri vďaka energeticky úspornej konštrukcii. Strešné okno FTT U8 Thermo s koeficientom Uw=0,58 W/m2K dodávané a montované spolu s tesniacim lemovaním EHV-AT Thermo je najteplejším oknom dostupným na trhu.

Inovatívne riešenie a novátorské koncepcie sú aspekty, ktoré odlišujú výrobky FAKRO od výrobkov konkurencie.

 

 

Kľučka na dosah ruky

Umiestnenie kľučky v dolnej časti krídla zabezpečuje možnosť správnej montáže strešných okien v súlade s normou DIN, ktorá určuje 220 cm ako minimálnu výšku nad podlahou, v ktorej sa má nachádzať horný okraj skla.

Pri takejto montáži je kľučka stále na dosah ruky. Vyššia montáž okien umožňuje aj vysokému človeku pohodlne stáť pri otvorenom okne (aj pri kyvnej konštrukcii).